All-On-4 Tedavisi

İnsanlar dişlerini farklı sebeplerle kaybedebilmektedir. Diş kaybı oluştuğunda tedavi seçeneklerinden biri de dental implantlarla eksikliği gidermektedir. Diş eksikliği birden fazla ve özellikle alt-üst arka bölgelerde oluştuğunda, dişsiz çok beklendiğinde çene kemiğinde meydana gelen erime fazla olabilmektedir. Bu gibi durumlarda daha ileri cerrahi teknikler ve farklı malzemeler kullanılması gerekebilmektedir. Bu süreç hem tedavi maliyetini arttırmakta hem de nihai protez için bekleme süresini uzatmaktadır.

All-on-4 tekniği uygulandığında ise ileri cerrahi uygulamalara gerek kalmadan, mevcut kemik miktarı değerlendirilerek ön bölgelere dört adet implant yerleştirilmekte ve aynı gün hastaya geçici, sabit bir protez yapılabilmektedir. Çiğneme, konuşma fonksiyonları ve estetik açıdan hasta konforu artmaktadır. Hasta sosyal hayatına kesintisiz olarak devam edebilmekte ve tedavi süresi kısalmaktadır.

All-on-4 tedavisi, tam dişsizlikte kullanılan hareketli tam protezlere göre çok daha etkin bir çiğneme sağlamaktadır. Ayrıca, yerleştirilen implantlar çene kemiğinin daha fazla erimesine engel olduğu için kemik doku korunmaktadır. Bu teknik bulantı refleksi olan ve hareketli tam protez kullanamayan hastalar için de uygundur. Yeterli bilgi ve tecrübeye sahip bir hekim tarafından uygulandığında başarı oranı yüksek bir tedavi seçeneğidir.